Baner
Opinie z iBiznes
tworzenie stron internetowych

Baner


Fotografia Ślubna - porady dla początkującego fotografa

Fotografowanie ślubów - porady

1. Stwórz krótką listę.

Fundamentalną zasadą przy fotografii ślubnej jest to, aby pomyśleć wcześniej o ujęciach jakie chciałaby mieć para młoda, kadrach, o które Cię prosili wcześniej. Sporządź notatkę w formie wypunktowanej listy, tak abyś mógł odhaczać kolejne zrealizowane ujęcia. Zasada ta sprawdza się szczególnie przy rodzinnych fotografiach na uroczystościach weselnych. Nie ma nic bardziej gorszego, jak oddać zrealizowany reportaż ślubny i zdać sobie sprawę, że młoda para nie ma zdjęcia z babcią, czy dziadkiem, o które zabiegała dużo wcześniej!

2. Foto-koordynator rodzinnych zdjęć ślubnych.

Zdarza się całkiem często, że część dnia związanego z fotografią rodzinną jest dla mnie całkiem stresująca. Zaproszeni goście weselni biegają wszędzie. Zwróć się do Pary Młodej, aby wybrała reprezentanta rodziny ( po jednym z każdej strony, który będzie koordynatorem zdjęć). Osoba ta będzie miała spory wpływ na członków rodziny i przywoła wszystkich do porządku, pomoże w ustawianiu się i ułatwi cały proces realizacji zdjęć z bliskimi Pary Młodej.

3. Odwiedź miejsce.

Jeżeli to możliwe sprawdź miejsce, w którym będziesz wykonywał zdjęcia ślubne, jeśli tam wcześniej nie byłeś. Z doświadczenia wiem, że większość zawodowych fotografów tego nie praktykuje – sam wiem, że jest to bardzo pomocne jeśli wiemy gdzie się udajemy, mamy wtedy wyobrażenie na temat ujęć i kadrów oraz wiemy jak wygląda sprawa ze światłem zastanym. Na jednym bądź dwóch ślubach udałem się w lokalizacje, gdzie nazajutrz miałem realizować reportaż ślubny i zrobiłem kilka zdjęć testowych.

4. Fotografia ślubna to przede wszystkim odpowiednie przygotowanie.

Tak wiele nieprzewidzianych rzeczy może przydarzyć się w ten dzień – więc musisz być dobrze przygotowany i zorganizowany. Trzeba posiadać plan alternatywny działania (w przypadku złej pogody), mieć ładowarki, kilka kart pamięci, myśleć o drodze i czasie przyjazdu na miejsce i znać szczegółowy harmonogram dnia, aby wiedzieć co wydarzy się w każdym momencie. Jeśli jest taka możliwość, weź udział w próbnej ceremonii, otrzymasz wiele ważnych informacji skąd najlepiej realizować zdjęcia, jakie jest światło zastane, jaka jest kolejności w ceremonii zaślubin itd.

5. Ustal oczekiwania z Parą Młodą.

Na spotkaniu z Młodą Parą zaprezentuj swój warsztat, swój styl fotografowania. Dowiedz się jakie są ich oczekiwania, ile fotografii wymagają, jakie istotne momenty chcą uwiecznić, w jakiej formie otrzymają zdjęcia (drukowane itd.), bądź pewny, że ustaliliście cenę usługi.

6. Wyłącz dźwięk w aparacie.

Denerwujące dźwięki aparatu podczas przemowy, pocałunków nie należą do szczegółowego harmonogramu dnia. Wyłącz dźwięk w aparacie zanim zaczniesz robić zdjęcia.

7. Detale - bardzo ważna sprawa.

Fotografuj obrączki, tył sukni, buty, kwiaty, zastawę stołową, menu itd – jest to wspaniałym dopełnieniem reportażu ślubnego i nada bardziej wyrazistego kształtu.

8. Dwa aparaty.

Dodatkowy aparat na ten dzień to nieoceniony atrybut– załóż na niego inny obiektyw, zapewnia bezpieczeństwo w razie awarii pierwszego.

9.Rozważ drugiego fotografa ślubnego.

Praca we dwójkę może okazać się bardzo dobrym zagraniem, wpływa to niewątpliwie na mniejszy ruch podczas samej ceremonii zaślubin, mamy zarejestrowane ujęcia z dwóch perspektyw. Również dostarcza to dodatkowej presji, aby zdjęcia były doskonałe!

Autor: Wojtek
Moja Fotografia ślubna


Strona główna
Linia

   ©Fotografia Ślubna - porady dla początkującego fotografa