Baner Canon 40d

Podstawy Fotografii


Zdjęcia czerwonej herbaty pu-erh ze sklepu internetowego

Fotografia produktowa jest specyficzną dziedziną niespecjalnie kojarzoną ze sztuką, czy fotografiką, a raczej wyrobnictwem. Bo cóż można pokazać robiąc zdjęcie produktu. Nie ma tu artyzmu, polotu, gry światłem. Nuda. czy aby na pewno?

Pewna Pani prowadząca sklep internetowy z herbatą i kawą opracowała bardzo ciekawy sposób prezentacji produktów na zdjęciach. Otóż herbata nie jest zbyt wdzięcznym obiektem do fotografowania. Wydawać by się mogło, że mamy trzy opcje. Robimy zdjęcie suszu, herbaty zaparzonej w filiżance lub opakowania. W pierwszych dwóch przypadkach wszystkie herbaty będą wyglądać prawie tak samo. W przypadku opakowań, no niewiele oddaje takie opakowanie na zdjęciu w kwestii odbioru przez widza. Poza tym zdjęcia opakowań są strasznie nudne.

Zdjęcia w sklepach internetowych są bardzo ważne, a wręcz kluczowe. Odgrywają podstawową rolę w procesie sprzedaży przez internet. Kupujący nie ma możliwości dotknięcia produktu, powąchania, spróbowania. Dlatego tak wiele zależy od zdjęcia. W dużej mierze to właśnie zdjęcie sprzedaje produkt. Ma większe znaczenie od opisu, ponieważ wielu ludzi nawet nie zagłębia się w czytanie opisu. Za to zdjęcie przegląda każdy. Analogicznie jest w przypadku reklamy. Odbiór wizualny jest znacznie intensywniejszy niż wynikający z przeczytanego tekstu.

Można jednak się wysilić. używając jednocześnie kreatywności w aranżacji i przykładając dużą wagę do szczegółów i jakości można nawet herbacie zrobić ciekawe zdjęcie.

Na ten sklep internetowy z herbatą trafiłem przypadkiem, szukając prezentu. Dokładniej to czerwonej herbaty na cholesterol. Czerwonej herbaty o dobrej jakości nie takiej w torebkach z marketu. Ponieważ czerwona herbata pomaga walczyć z wysokim cholesterolem. Przy czym musi być to prawdziwa czerwona herbata pu-erh, a nie inne herbaty jak rooibos, które mają jedynie czerwony kolor i są mylone często z czerwoną herbatą. No, ale nie odbiegając od tematu, sami oceńcie. Oto one - nietuzinkowe zdjęcia czerwonej herbaty pu-erh:

czerwona herbata na sitku czerwona herbata pu-erh czerwona herbata z niebieskimi kwiatkami

Zdjęcia czerwonej herbaty z https://e-aromat.pl/26-sklep-herbaty-pu-erh zostały opublikowane za zgodą autorki, właścicielki sklepu internetowego. Ich dalsze pobieranie, kopiowanie i rozpowszechnianie będzie stanowiło naruszenie praw autorskich.

Jak widać autorka ożywiła zdjęcia prezentując herbatę w przeróżnych aranżacja z filiżankami, miseczkami i innymi elementami. w towarzystwie sitek - zaparzaczy (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa. Na tle drewna lub innych motywów nawiązujących do natury. Co sugeruje widzowi, że są to naturalne herbaty i zdrowe produkty.

Warto też obejrzeć zdjęcia innych herbat. Praktycznie każde jest w innej aranżacji i widać, że autorka przykład sporą uwagę do zdjęć. Wykonanie takiej fotografii wymaga niewątpliwie sporo czasu pracy, dopasowywania aranżacji i tła, gry światłem, głębią ostrości i ewentualne obróbki, która tam też oczywiście się pojawia, ale jest jej niewiele. Zdjęcia są w dużym stopniu naturalne.

Linia stopki