www.webbet.eu kobietyn.eu
Jeśli znalazłeś tu użyteczne informacje Zachęcam do polubienia na Facebooku

Link do recenzji Ferratum Bank https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/ekspres-kasa-opinie-pozyczki.html
Recenzja oferty Ekspres Kasa z Ferratum Bank - opinie i analiza pierwszej darmowej pożyczki.


Strona główna | Własna galeria html | Optymalizacja
| Ładowanie na serwer | Dodawanie do Google |

Umieszczanie galerii lub strony na serwerze. Darmowe Serwery.

W tym dziale znajedziecie Państwo informacje opisujące umieszczanie strony na serwerze, czyli opis krok po korku jak wygląda wgrywanie stron na serwer. W artykule została opublikowana również lista darmowych serwerów systematyzująca polskie i zagraniczne darmowe serwery plus spis damowych serwerów z opisami.

Aby inni mogli podziwiać naszą galerię zdjęć w Internecie, musimy wrzucić ją na jakiś serwer. Można skorzystać z płatnego serwera, można z darmowego. To już zależy od indywidualnych potrzeb. Oczywiście płatne są lepsze, jednak moim zdaniem na prywatną galerię całkowicie nadają się darmowe serwery. Różnica między płatnymi, a darmowymi polega przede wszystkim na jakości hostingu, a także limitach transferu, obsłudze PHP, MySQL i kilku innych opcjach, które dla publikacji galerii html są zbędne. Niektóre darmowe serwery dodają przymusową reklamę, w końcu muszą się z czegoś utrzymywać. Jednak przy wyborze serwera kierowałbym się głównie adresem/domeną, jaką serwer oferuje dla naszej strony/galerii oraz brakiem reklam. Nie mam również przekonania do darmowego hostingu oferowanego przez serwisy takie jak Onet, WP, czy Interia. Mimo wszystkich dodatków, jakie oferują, mają sporo wad m.in. reklamy pop-up, małą ilość miejsca, czy trudne do zapamiętania domeny.

Ważna aktualizacja: Artykuł ten pisany był dość dawno. Poniżej owszem znajduje się lista darmowych serwerów, ale prawie wszystkie poznikały. Problem z darmowymi serwerami jest taki, że znikają. Dostajemy informację, że usługa jest likwidowana albo nawet bez ostrzeżenia znika wszystko co zrobiliśmy. Jeżeli mieliśmy jeszcze jakąś darmową subdomenę, to tracimy wszystkie linki, pozycję w google itp. zostajemy z niczym zaczynamy od zera z backupem na swoim komputerze (o ile go mamy). Dlatego bardzo odradzam korzystanie z darmowych serwerów. Poza tym zwykle działają fatalnie i są często niestabilne.

Istnieją tanie, stabilne i porządne hostingi. Za kilka złoty na rok. Także naprawdę nie ma sensu korzystać z darmowego hostingu. Niektórzy muszą się przekonać na własnej skórze, ale lepiej uczyć się na błędach innych.

Hostinghouse

Z tanich serwerów za parę złotych ja mogę polecić Hostinghouse, ponieważ to najtańszy serwer jaki znalazłem, a jednocześnie stabilny. Poza tym ma wszystko co potrzeba. Nawet szyfrowanie SSL za darmo oparte o darmowe certyfikaty Let’s Encrypt od Google. Poza tym odnowienie po roku również jest niewiele droższe niż za pierwszy rok. Ogólnie na rynku hostingu wygląda to tak, że na zachętę firmy hostingowe dają bardzo atrakcyjne ceny na pierwszy rok, a potem już jest 100, czy więcej złotych. W Hostinghouse tak na szczęście nie jest. Odnowienie na kolejny rok jest też trochę droższe, ale różnica jest niewielka. Tak jest od lat w Hostinghouse, więc myślę, że mogę polecić ten serwer. Poniżej podaję link do ich strony:

➡️ Link do Hosinghouse.pl - bardzo tani hosing za kilka złotych, a stabilny, sprawdzony i pewny.

Ocena: 5 na 5 5-star

Sami zdecydujcie, czy to dużo, czy nie lepiej dać parę złotych na rok i się nie denerwować. Owszem można szukać, co roku zmieniać, ale za każdym razem wiąże się to z czasem poświęconym na kopiowanie wszystkiego przegrywanie. Zastanówcie się, czy Wasz czas jest wart kilka zł, czy lepiej go poświęcić na coś innego. Przy czym przede wszystkim darmowych serwerów nie polecam - przetestowane na własnej skórze…


Jak załadować pliki na serwer

Otóż potrzebny nam będzie jakiś program obsługujący FTP. Proponuję użyć programu Total Commander (*.zip), (plik *.exe). Starsze wersje nosiły nazwę Windows Commander. Obecnie popularnym, znacznie nowszym programem jest Fileziella.
Cała procedura jest bardzo prosta. Zakładamy sobie konto na wybranym serwerze, gdzie otrzymujemy login, hasło i nazwę hosta. Uruchamiamy Total Commandera, klikamy na pasku ikonkę i otwiera nam się okno konfiguracji połączenia FTP. Wybieramy New connection i uzupełniamy formularz zgodnie z posiadanymi danymi serwera.
Klikamy OK, a następnie wybieramy nasze połączenie z listy i dajemy Connect i już jesteśmy na swoim koncie na serwerze. Teraz trzeba tylko skopiować pliki z jednego okna Total Commandera do drugiego (na serwer). Pozostałe opcje połączenia raczej nie będą nam potrzebne, ale na wszelki wypadek napiszę. Remote dir to katalog docelowy na serwerze (w ramach naszego konta), do którego program nas automatycznie przeniesie po nawiązaniu połączenia. Local dir To katalog na dysku naszego komputera, który automatycznie otworzy się w drugim oknie TC.

Darmowe serwery

Lista darmowych serwerów

Adres i Rozmiar Domena naszej strony Cechy
OSEMKA/ZA
200 MB
www.login.friko.pl
www.login.za.pl
Brak limitu transferu, obsługa php.
PRV
300 MB
www.login.prv.pl Rozmiar pliku max 200 kB, reklamy, brak limitu transferu, obsługa PHP,
60FREE
60 MB
login.ovh.org Brak reklam pop-up, brak limitu transferu, MySQL, CGI, PHP, regularny backup plików, rozmiar pliku max 5 MB.
INTERIA
12 MB
login.w.interia.pl
login.fm.interia.pl
Gotowe szablony WWW, kreator stron WWW, liczniki, księgi gości, statystyki, limity transferu: miesięczny 1 GB i godzinny: 1.5 MB, reklama pop–up. Dużo funkcji i dodatków, ale trudny adres.
REPUBLIKA
30 MB
republika.pl/login
login.republika.pl
Serwer Onet'u, edytor html, liczniki, statystyki, generatory formularzy, księgi gości, maksymalny rozmiar pliku 5 MB. Reklama pop-up wysuwa się z boku ekranu, miesięczny limit transferu 3 GB.
WEBPARK
3 MB
login.webpark.pl Serwer WP (Wirtualna Polska) Liczniki odwiedzin, księgi gości, wyszukiwarka, szablony WWW, kreator stron WWW, Forum, gotowe skrypty JS, miesięczny limit transferu 1 GB, Reklama.
BIGHOST
50 MB
login.bighost.pl,
login.fasthost.pl
Brak reklam, PHP, CGI, miesięczny limit transferu: 3 GB.
CBA
200 MB
www.login.cba.pl Brak limitu transferu, statystyki odwiedzin, PHP, SQLite, maksymalny rozmiar pliku 3 MB, Reklama.
YOYO
25 MB wersja Light
150 MB wersja Full
www.login.yoyo.pl Brak miesięcznego limitu transferu, PHP, FTP i obsługa poczty SMTP, dwa rodzaje planów hostingowych: "Light" (bez reklam) oraz "Full" z bazą MySQL 75MB (reklama kontekstowa wysuwana z góry), maksymalny rozmiar pliku 2 MB, zakaz umieszczania plików avi, mp3, mpeg, zip, rar, exe itp. Serwer działa wolno i często jest przeciążony, co może powodować, że strona się nie otworzy. Strony mogą zostać usunięte. Stronę trzeba dodać obowiązkowo do katalogu Yoyo.
K9
20 MB
www.login.k9.pl Aliasy, konto dostępne z poziomu www, miesięczny limit transferu: 1 GB, Reklama.
OF
15 MB
free.of.pl/?/login
? – pierwsza litera loginu
Alias: login.of.pl, PHP, dzienny limit transferu 150 MB, opłata SMS za zwiększenie.
POLBOX
2 MB
free.polbox.pl/?/login
? – pierwsza litera loginu
Dozwolone komercyjne strony pod warunkiem umieszczenia baneru. Na głównej stronie stopka – Logo serwisu.
FREEHOST
500 MB
login.website.pl,
login.freehost.pl,
login.piwko.pl,
login.humor.pl,
login.hiphop.pl,
login.amor.pl,
login.kgb.pl,
login.forsale.pl,
login.wiersze.pl
i masa innych
Brak limitu transferu, PHP, CGI, automatyczny backup, maksymalny rozmiar pliku 1 MB.
FUNPIC
2500 MB
login.??.funpic.de
?? –  dwie pierwsze litery loginu
Niemiecki serwer. Obsługa PHP, MySQL, FTP, SMTP. Wielka reklama pop-up.
000WEBHOST
1500 MB
własna domena lub darmowa Zagraniczny darmowy serwer umożliwiający przypinanie własnych domen. To jedyny serwer jaki znam z taką opcją. Transfer 100GB/ misieąc. MySQL, PHP, Cron. Dosyć wolno działa.

Aliasy

Jeżeli nie podobają nam się adresy przydzielane z serwera, możemy założyć sobie tak zwany Alias, czyli alternatywny adres maskujący, pozwalający na wyświetlanie naszej strony pod całkiem nowym, bardziej przyjaznym adresem. Przy zakładaniu konta na niektórych serwerach mamy od razu możliwość utworzenia aliasu, ale jest również masa serwisów oferujących darmowe aliasy. Mogę tu polecić aliasy XT.pl, serwis ma dość dobrą opinię. Dużą zaletą jest brak reklam. Oferuje adresy zakończone na:
 • xt.pl
 • bbs.pl
 • oz.pl
 • u2.pl
 • xk.pl
 • go.pl
 • alias.pl

Hosting pojedynczych zdjęć

Aby wrzucić zdjęcie do Internetu musimy je najpierw udostępnić w sieci. Wcale nie trzeba zakładać konta na serwerze hostującym strony internetowe. Istnieje wiele serwerów oferujących darmowy hosting zdjęć. Najbardziej popularny jest chyba Imageshack. Przed załadowaniem zdjęcia na serwer warto je zoptymalizować. Serwis daje także możliwość zmiany rozmiarów zdjęcia, lepiej jednak zrobić to wcześniej. Aby załadować zdjęcie na serwer wystarczy wskazać je na własnym dysku korzystając z funkcji "Przeglądaj" (musi być zaznaczona opcja "file"). Teraz wystarczy wkleić wygenerowany kod w danym miejscu w sieci, czy to na forum, czy na stronie internetowej. Serwis generuje kilka kodów, które kolejno dopowiadają za wyświetlanie:
 • Thumbnail for Websites - miniaturka z odnośnikiem dla stron html/xhtml
 • Thumbnail for forums (1) - miniaturka dla forum z odnośnikiem (1)
 • Thumbnail for forums (2) - miniaturka dla forum (2)
 • Hotlink for forums (1) - zdjęcie w rzeczywistym rozmiarze dla forum (1)
 • Hotlink for forums (2) - zdjęcie dla forum (2)
 • Hotlink for Websites - zdjęcie w rzeczywistym rozmiarze dla stron html/xhtml
 • Show image to friends - adres otwierający obrazek w serwisie Imageshack
 • Direct link to image - bezpośredni adres samego zdjęcia
Jeżeli ktoś w ogóle nie orientuje się w BBcode najłatwiej skopiować adres samego obrazka Direct link to image i wstawić go z użyciem ikonki do wstawiania obrazków na forum.
Jeżeli załadujemy miniaturkę jakiegoś zdjęcia, ma ona podpis w postaci rzeczywistych rozmiarów zdjęcia. Aby tego podpisu nie było, musimy przed załadowanie zdjęcia na serwer, zaznaczyć opcję "remove size/resolution bar from thumbnail".

Wstawianie zdjęć na forum i na strony internetowe

Jeżeli znamy bezpośredni adres zdjęcia znajdującego się, czy to na serwerze hostingowym, czy na cudzej stronie, gdziekolwiek w Internecie, możemy wstawić go na forum lub na stronę za pomocą odpowiedniego kodu. Tak nawiasem mówiąc, aby poznać adres danego zdjęcia, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać kopiuj adres...

Kody wstawiające zdjęcie na forum:

Kod wstawiający zdjęcie
[img]http://adres zdjęcia[/img]
Kod wstawiający zdjęcie jako odnośnik
[url=http://adres do którego odnosi obrazek][img]http\\:adres obrazka[/img][/url]
Link do obrazka
[url=http://adres obrazka]widoczna nazwa[/url]

Kody html wstawiające zdjęcie na stronę:

Kod wstawiający zdjęcie
<img src="http://adres obrazka">

Można również określić kilka parametrów np: rozmiary width= (szerokość), height= (wysokość), border= (szerokość obramowania).
Przykład: <img src="adres obrazka" width="640" height="480" border="0"> Uwaga! Parametry width, height i border są zdeprecjonowane, obecnie zaleca się stosowanie stylów CSS. Jednak cały czas można ich używać i przeglądarki je prawidłowo interpretują. Proszę również zwrócić uwagę na cudzysłów. W kodzie dla forum wartości nie są podawane w cudzysłowie, tak jak w html. Kod wstawiający zdjęcie/obrazek z odnośnikiem
<a href="http://adres do którego nasz obrazek ma przenosić"><img src="http://adres obrazka"</a>
Kod ten można stosować do wykorzystania obrazka jako przycisku.PoprzedniNastępny
Początki FotografiiPublikacja ✅ Umieszczanie galerii lub strony na serwerze. Darmowe Serwery.
©All rights reserved. Kopiowanie treści z artykułu jest zabronione prawem.